| Tarlórépa |
| Édeskömény...ez a zöldség annnyira elegáns! |
| Mizuna |
| Tolikapák bevetésre várva |
| Egy ideig Angliában éreztük magunkat |
| A mángold erdő |
| Tatárhagyma csokrok |
| Zöldségdobozok, összeállítás közben |
| Édeskömény, sárgarépa, fokhagyma, egy kis kanál mézzel pirítva |
| Mángoldos töltött palacsinta indiai fűszerezéssel |
| Jó reggelt! |
| Újburgonya vár a sütőbe kerülésre. Pirospaprika, rozmaring, mangalicazsír és egy pohár tokaji bor kíséri az útján. (Az újburgonyát én sosem hámozom meg, csak picit megdörzsölöm víz alatt! ) |
| Pak choi, újhagyma, céklalevél és egy tálka pesto-s salátaöntet... |
| Készül az ebéd... |
| joghurtos mézes mustáros kapros öntet keretezi a tölgylevelű salátát. A palacsintába ezúttal húsos zöldséges ragu került :) |
| Kapa pihenőn |
| Ha sok az eső a fitoftóra megjelenik a burgonyában! A jó biokertész ilyenkor sem rezel be,hanem a rezes bandával végigzúg a sorok között! |
| Mákunk van! |
| A gyümölcsös sorközében idén cékla, sárgarépa, mángold és édeskömény gumók növekednek |
| Gyümölcsös...zöldséges :) |
| A zöld árnyalatai |
| A homoktövis sorközeibe vetettük idén a sütőtököket, dinnyéket. Mivel szeretnénk magot fogni belőlük, ezért nagy gonddal kellett megválasztani , hogy melyik fajta ki mellé kerül majd. |
| Gyülekeznek a fellegek a tanya felett...csak a jég kerüljön el minket! |
| A sok eső nem jött jól a lekaszált lucernának, sokszor megázott, így végül téli juh eleség helyett mulcsként fogjuk használni. |
| Balra cukorborsó fut jobbra kifejtőborsó dőlöngél |
| hajrá zöldbabok, már nagyon várunk benneteket! |
| Az első sárgarépákat, céklákat, fólia alá vetettük el. Most végre betakaríthatjuk! |
| Burjánzik a fűszeres kert, kakukkfű, szurokfű, tatárhagyma, lestyán |
| Egy kedvenc keleti zöldségünk a Red Giant |
| Ballag már a vén diák tovább...tovább... (édeskömény betakarítás) |
| A párás idő miatt rengeteg levéltetű telepedett a mángoldjainkra...de megérkezett a felmentősereg! Hány katicabogár lárvát tudsz megszámolni a képen? |
| Red salad bowl saláta, lila újhagyma |
| Kész a betakarítás! Irány Szeged :) |
| A zöldségdoboz várják a gazdáikat |
| AZ első pulyka pipéink |
Gyonyoru fotok, koszonom! Iren
VálaszTörlésCsodalatos! Udvozollek titeket Kolozsvarrol!
VálaszTörlésAttila
Annyira tökéletes!További jó munkát és sok örömöt kívánok! Virág
VálaszTörlésInnen vannak a zöldségeim. :)
VálaszTörlésNagyon örülök, csak így tovább.!!!
VálaszTörlésLegyen elégedettség és béke veletek és velünk.!!
Egyszerűen lenyűgöző, csodálatra méltó! Fantasztikusak vagytok! :)
VálaszTörlésHű, köszönjük hogy írtatok:) Nagyon örülünk hogy tetszenek a képek:D Ahogyan erőnk engedi, igyekszünk majd egész évben dokumentálni! Szép nyarat jó kertészkedést mindenkinek!!!
VálaszTörlés